Dlaczego nasza kancelaria

Każdy nasz klient ma bieżący, bezpośredni kontakt z adwokatem prowadzącym sprawę. W przeciwieństwie do większości ?firm odszkodowawczych? uważamy, że bez osobistego kontaktu, rozmów i spotkań z klientem nie da się właściwie prowadzić sprawy.

Ubezpieczyciele traktują inaczej sprawy prowadzone przez adwokata, niż przez samego poszkodowanego czy "firmę odszkodowawczą". Liczą się z tym, że w przypadku zaniżenia odszkodowania z pewnością zostanie złożony pozew.

Wiele firm zajmujących się odszkodowaniami poprzestaje na negocjacjach z ubezpieczycielem i podpisuje niekorzystne ugody, obawiając się wnoszenia sprawy do Sądu. Doświadczenie wskazuje, że często nie da się uzyskać należnego odszkodowania bez procesu sądowego, w którym pokrzywdzony powinien być reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika - adwokata.

Adwokat może działać w postępowaniu cywilnym i karnym. Od momentu złożenia wniosku o odszkodowanie, aż do chwili wypłaty. W razie potrzeby reprezentujemy pokrzywdzonego w postępowaniu karnym przeciwko sprawcy wypadku. Pozwala to "trzymać rękę na pulsie". 

Doświadczenie uczy, że osoby pokrzywdzone  powinny zgłosić po odpowiednią pomoc już na etapie rozpoczęcia przez policję lub prokuraturę postępowania karnego przeciwko sprawcy wypadku. W niektórych sytuacjach może okazać się to niezbędne lub znacznie ułatwić dochodzenie roszczeń cywilnoprawnych.

Niektóre "firmy odszkodowawcze" pobierają za swoje usługi nawet 25-50 procent uzyskanego odszkodowania! Nasze zasady ustalania honorarium są znacznie korzystniejsze. Jest ono oczywiście uzależnione od rezultatu- to wyłącznie prowizja od uzyskanego odszkodowania, płatna dopiero po jego uzyskaniu. Niższa niż w przypadku umowy z firmą odszkodowawczą.

Pawlikowscy Kancelaria Adwokacka 2014

design: www.strefaWeb.pl